Ксенія НЕЗОВИБАТЬКО: «Ми сподіваємося, що сумчанам сподобається нова завіса»

Про те, як створювалася ексклюзивна завіса для Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна, розповідає керівник київської компанії «Royal Textiles» Ксенія НЕЗОВИБАТЬКО.

Де було виготовлено тепер уже сумську театральну завісу?

Театральну завісу ми виготовляли в Києві. У нас є два виробничих приміщення, які оснащено професійним обладнанням. Саме там під керівництвом технолога колектив професійних швачок працював над створенням завіси.

Які матеріали використовувалися для її пошиття?

Ми використовували унікальні тканини - бархат і тканину для підкладу виробництва Німеччини, що містить волокно Тревіра. Ця тканина має стійкість до займання – у разі якщо на неї потрапляє вогонь, волокно не тільки не дозволяє йому розгорітися, але й має унікальну властивість стримувати пожежу, тобто тканина спочатку тліє, а потім загорання взагалі припиняється. Така особливість тканини має дуже важливе значення для подальшого використання виробу, оскільки гарантує безпеку і глядачам, і працівникам театру.

Скільки людей працювали над цим шедевром?

Пошити таку завісу технологічно дуже складно. Адже створення кожного елементу передбачає тривалу копітку ручну роботу. Можу сказати, що над виготовленням завіси працювали близько 20 людей - від дизайнерів, які розробляли ескіз та дизайн виробу, колективу професійних технологів, закрійників і швачок до вантажників.

Скільки тканини було використано?

У цілому ми використали 600 погонних метрів тканини. Окрім бархату і тканини для підкладу застосовувалися ще й спеціальні матеріали, які у поєднанні з основною тканиною забезпечують надійність кріплень та довготривалу експлуатацію готового виробу.

Які розміри завіси?

Театральна завіса складається із двох полотнищ вражаючих розмірів: висота кожного – 10 м, ширина – 15,5 м. Головною її окрасою, безумовно, є аплікація ручної роботи, розміри центрального зображення якої сягають 22 м у довжину і майже 4,5 м у висоту. Хочу зазначити, що аплікація має певне символічне значення, адже в центрі малюнка знаходиться лілія. З давніх-давен квітка є ознакою вишуканого смаку, витонченості, символізує початок нового життя, здійснення мрій і надій. Ми сподіваємося, що нова завіса в театрі ім. Щепкіна також стане початком шляху до нових творчих здобутків. Для створення аплікації використовувалася італійська інтер’єрна тканина з люрексовою золотою ниткою. Оскільки в ній міститься натуральне волокно (у її складі 54% бавовни), малюнок виглядає м'якше і аплікація краще тримає форму.

Наскільки важко виконувати подібні замовлення?

Особисто для мене як керівника проекту найбільша складність полягала не в технічній площині. З самого першого дня роботи над проектом ми отримали чітке завдання від мецената проекту Володимира Володимировича ЗАЙЦЯ зробити завісу не лише якісною, але й свого роду унікальною прикрасою театральної зали. Тому, перш за все, хотілося виправдати сподівання сумчан, а також довіру вашого губернатора Юрія Павловича ЧМИРЯ, якій також вклав у створення цієї завіси свої ідеї та натхнення.

Я дуже щаслива з того, що мені довелося особисто попрацювати з Юрієм Павловичем Чмирем, його командою професіоналів, зокрема, Володимиром Володимировичем Зайцем, які виступили не просто замовниками, а стали справжнім взірцем професійного і водночас творчого підходу до справи. Вони від самого початку безпосередньо брали участь у розробці ескізу завіси, постійно цікавилися ходом роботи над нею і навіть кілька разів особисто відвідували наше виробництво в Києві - одним словом, вклали часточку своєї душі.

Особливо хочу подякувати Юрію Павловичу Чмирю. Він завжди знаходив час для обговорення проекту, до того ж, маючи тонкий смак, давав слушні поради. Прагнення замовника втілити в життя найкращі задуми стало для нас безцінним досвідом.

Сьогодні я, з одного боку, щаслива, що роботу успішно виконано, а з іншого – трішки сумно, бо завершився один із найкращих наших проектів.

Ми дуже хвилюємося, і нам хотілося, щоб сумчани гідно оцінили нашу спільну роботу.

Источник

Если у Вас есть какие-либо вопросы, вы можете написать нам:

Оставить заявку